Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 20 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
MOJA RODZINA - ZDROWA RODZINA


Nie przeszkadzaj, odpoczywam


Z badań wynika, że statystyczny Kowalski woli po pracy poleżeć, niż zająć się jakąkolwiek aktywnością fizyczną. Spędzamy większość dnia w pracy, a wieczorem chcemy tylko ?świętego spokoju?.Jednak dla zdrowia niezbędna jest równowaga między odpoczynkiem a aktywnością, przy czym żaden z tych elementów nie powinien być zaniedbywany. Drzemiąc przez całe popołudnie nie przywrócimy sobie sił witalnych. Taka drzemka może nawet uniemożliwić nocny wypoczynek, który jest nam niezbędny dla zdrowia.

Popołudniowy spacer, zapewniający lepsze dotlenienie organizmu, wyjście na rower czy siłownię byłoby tutaj bardziej skuteczne. Będzie to również okazja do pielęgnowania rodzinnych więzi. Dbania nie tylko o fizyczne, ale także emocjonalne zdrowie naszych bliskich.

Dziecko patrzące na wiecznie zmęczonego i zniechęconego rodzica nabiera negatywnych przyzwyczajeń. Dorosłość wydaje mu się pasmem udręk, na które jedynym lekarstwem jest bierność. A przecież to dzięki aktywności zyskujemy siłę do codziennych zmagań. Dzięki ogólnej sprawności lepiej funkcjonujemy we wszystkich sferach życia, również jako rodzice.

W trakcie wspólnej pracy i wysiłku mamy szanse nawiązać z naszymi dziećmi bliskie relacje. Łatwiej im będzie mówić nam o swoich problemach, a nasze słowa nie będą brzmiały jak rozkazy, ale jak rady kogoś życzliwego.

Kto się ze mną pobawi?


Zwiększenie aktywności fizycznej rodziny nie jest trudne. Kosztowne inwestycje nie są dziś niezbędne. Wystarczy na początku zastanowić się, w jaki sposób obecnie spędzamy czas.


...
... pełny artykuł jest na 20 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.