Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
ŚCIGAMY SIĘ Z CUKRZYCĄ


Ze wspomnień Michała Jelińskiego


Zaczął uprawiać wioślarstwo w Gorzowie Wielkopolskim od 14. roku życia. Wcześniej próbował innych dyscyplin, jak wielu chłopców.W wieku 10 lat trafił do klasy sportowej, którą prowadził Marek Kowalski. Do dziś jest jego trenerem. Wioślarstwo okazało się najważniejszym sportem. Ta klasa miała być wioślarską i stała się taką po kilku latach. Udział w mistrzostwach świata juniorów okazał się dla Michała Jelińskiego przełomowym momentem w karierze sportowej. Wiedział, że wioślarstwu podporządkuje swoje życie na wiele lat.

Młodzieńcza cukrzyca

Cukrzycę odkryto u niego, kiedy już był wybitnym sportowcem, w roku 2003. – Trzy razy w roku podlegamy takim szczegółowym badaniom – informuje Michał. – W marcu miałem nieco za wysoki cukier, ale bodajże nie było lekarza i podbito mi zaświadczenie o stanie zdrowia, o zdolności. Cukier miałem na poziomie 140 mg%. Następne wyniki były już gorsze, bo stwierdzono obecność cukru w moczu. Potem przeprowadzono test tolerancji glukozy. Okazało się, że miałem 260, a po dwóch godzinach 240 mg%. To już wskazywało jednoznacznie na objawy cukrzycy, a było przed wyjazdem na mistrzostwa świata. Mimo wszystko dostałem zgodę, ale po mistrzostwach zobowiązałem się, że zgłoszę się do lekarza. Kiedy wróciłem z tych zupełnie nieudanych zawodów (nie udało się zyskać kwalifikacji na igrzyska do Aten), kilka dni nie trenowałem i cukier skoczył mi po posiłku do 450. To był dla mnie szok. Podano mi insulinę. Dopiero wtedy dotarło do mnie naprawdę, że jestem chory...


...
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.