Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
BIBLIOTEKA DIABETYKA


Te książki warto mieć w swojej biblioteczce. Są dostępne w księgarniach internetowych. Pytaj o nie także w księgarniach w miejscu zamieszkania.
Kuchnia Polska dla diabetyków

Autor: Dorota Drozd

Jak powinien odżywiać się diabetyk? Odpowiedź jest prosta, ale tylko z pozoru – zdrowo. Dla wielu osób (nie tylko tych, którzy chorują na cukrzycę) „zdrowo” znaczy nudno i z wyrzeczeniami. Ta książka kucharska przełamuje ten stereotyp. Autorka – dietetyk od wielu lat pracujący ze „słodkimi ludźmi” – pokazuje, co zrobić, by jedzenie miało wymiar terapeutyczny, ale było także smaczne, urozmaicone i doskonale podane. W książce znajdziesz:

  • przepisy na śniadania, przekąski, przystawki, zupy, dania główne, desery i kolacje,
  • przepisy na dania wegetariańskie, mięsne, rybne, pasty, wypieki, soki i koktajle,
  • propozycje dań prostych, łatwych do zrobienia w pięć minut oraz wykwintnych, idealnych na przyjęcia,
  • wyliczone dla KAŻDEJ potrawy indeks glikemiczny, wymienniki węglowodanowe i białkowotłuszczowe oraz kaloryczność,
  • porady dotyczące racjonalnego odżywiania się w cukrzycy typu 2.,
  • wskazówki, jak obliczać IG, WW, WBT i kaloryczność potrawy.

Książka adresowana jest przede wszystkim do osób chorych na cukrzycę typu 2. Będzie jednak doskonałą pomocą w kuchni dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie i sylwetkę.

Dorota Drozd, pielęgniarka diabetologiczna, ma piętnastoletnie doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentami chorującymi na cukrzycę. Jako czynny członek Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii oraz Europejskiej Federacji Pielęgniarek Diabetologicznych (FEND) stale doskonali i rozwija swoje umiejętności zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. co roku bierze udział w konferencjach naukowych organizowanych przez FEND .

Wydawnictwo RM, format: 165x235 mm, stron: 160, ISBN: 978-83-7773-373-8, cena: 29,90 zł.

Odwiedź: www.rm.com.pl

Pokonaj cukrzycę z doktorem Barnardem

Autor: dr Neal Barnard

Na podstawie wieloletnich badań doktor Neal Barnard skonstruował program, przy pomocy którego łatwiej nam będzie kontrolować wydzielanie insuliny w organizmie. Swoje porady zawarł w książce Pokonaj cukrzycę z doktorem Barnardem. Publikacja ma charakter naukowy, jednak została napisana w niezwykle przystępny sposób. Dowiemy się z niej, jakie mechanizmy rządzą rozwojem cukrzycy oraz w jaki sposób możemy im przeciwdziałać. Autor podaje czytelnikom listę składników, które wprowadzone do diety pomogą w walce z chorobą. Stworzona przez niego metoda odżywiania opiera się na nisko przetworzonych produktach roślinnych. Poradnik zawiera wiele niepowtarzalnych przepisów kulinarnych oraz przykładowe jadłospisy, które mogą stanowić inspirację do ułożenia własnego menu. Doktor Barnard udziela też praktycznych porad, jak pokonać zachcianki i nawyki utrudniające utrzymanie dobrej kondycji. Znajdziemy tutaj odowiedzi chyba na wszystkie pytania, które kiedykolwiek dręczyły cukrzyków (łącznie ze wskazówkami dotyczącymi stosowania leków oraz suplementów diety).

Wydawnictwo: Galaktyka, liczba stron 320, format 158 x 240, oprawa miękka, ISBN 978-83-7579-398-7, data wydania: 09.04.2015r.

Fragment książki można przeczytać na stronie naszego wydawnictwa pod adresem: http://www.galaktyka.com.pl/product,,702.html.

Cukrzyca i zespół hipoglikemiczny


...
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.