Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Dobra recepta


Jaka domowa recepta na zdrowy sen okazuje się najlepsza? Najważniejsza jest przede wszystkim rutyna w wykonywaniu codziennych obowiązków, wstawanie i zasypianie o stałych porach, nawet podczas weekendu. Istotny jest codzienny relaks jak spacer, czytanie ulubionych książek, słuchanie kojącej muzyki.

Warto również zadbać o zorganizowanie warunków sprzyjających zasypianiu: umiarkowanej temperatury, wilgotności, ciszy oraz wygody. Sypialnia powinna być enklawą spokoju, pomieszczeniem wyłączonym z codziennej pracy.

Oprócz tego na jakość snu wpływ ma właściwa dieta (wieczorny posiłek lekkostrawny, najpóźniej dwie-trzy godziny przed snem), aktywność fizyczna, ograniczanie palenia papierosów, picia mocnej kawy i herbaty (nigdy wieczorem) oraz alkoholu.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.