Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 8 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Kłopoty z zaśnięciem


Znamy wiele domowych sposobów na zaśnięcie, ale przeprowadzone dotychczas badania naukowe nie potwierdzają jednoznacznie skuteczności tych metod.Szklanka ciepłego mleka i gorąca kąpiel, to chyba najbardziej popularne rady na sen i podobno najbardziej skuteczne. Efektowi nasennego działania różnych metod ulega co trzecia - czwarta osoba. Ludzie z tej grupy łatwiej zasypiają po zażyciu każdego środka, jeśli tylko podana jest informacja, że działa nasennie. W ich przypadku np. szklanka mleka przed snem staje się często rytuałem, bez którego nocny wypoczynek jest znacznie utrudniony.

Czy jest to jednak jedyne wytłumaczenie? Co stoi za przekonaniem, że substancje zawarte w mleku przyśpieszają nadejście snu?

Naukowy związek mleka ze snem opiera się na tzw. serotoninowej koncepcji snu, która wiąże mechanizm zasypiania z aktywnością serotoniny, a dokładnie z jej składnikiem - aminokwasem tryptofanu.


...
... pełny artykuł jest na 8 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.