Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Alergia i alergeny


Alergia powstaje wskutek nieprawidłowej odpowiedzi immunologicznej organizmu na powszechnie występujące białka, nazywane antygenami lub alergenami. W praktyce alergeny można podzielić według miejsca ich występowania na:

  • wewnątrzdomowe: alergeny roztoczy kurzu domowego, alergeny pochodzące od zwierząt domowych oraz niektóre pleśnie – występują przez cały rok;
  • zewnątrzdomowe: alergeny drzew, traw, chwastów oraz niektóre gatunki pleśni – występują sezonowo, w zależności od cyklu kwitnienia danych roślin (patrz kalendarz pylenia) oraz klimatu i warunków pogodowych. Wystąpienie objawów alergii u danej osoby zależy zarówno od predyspozycji indywidualnej (skłonność do reakcji alergicznych jest dziedziczna) jak również ilości alergenu w powietrzu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.