Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 22 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Cera przesuszonaTwoja skóra jest sucha i napięta, albo bywa bardzo delikatna, cienka i jasna? To znak, że brakuje jej wody.

Jak o nią dbać, aby zapewnić odpowiednie nawilżenie.

Używaj kosmetyków przeznaczonych do skóry suchej. Zawierają fizjologiczne lipidy, które tworzą cienką warstwę zatrzymującą wilgoć w głębi naskórka. Wybieraj preparaty zawierające składniki tzw. naturalnego czynnika nawilżającego (NMF): mocznik, aminokwasy, kolagen, kwas mlekowy. Wiążą one wodę w naskórku, nadając skórze elastyczność. Niezbędnym składnikiem tych kosmetyków są także substancje lipidowe – ceramidy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, cholesterol, skwalen – spowalniają ucieczkę wody z naskórka. Cennym dodatkiem są witaminy: A, E, H, B5, bo regulują gospodarkę wodną i tłuszczową naskórka.


...
... pełny artykuł jest na 22 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.