Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Chory na cukrzycę nie będzie pilotemZe względu na swoją przypadłość diabetycy nie mogą pracować jako piloci, maszyniści, kierowcy tramwajów czy autobusów komunikacji miejskiej. Ich choroba nie pozwala też na pracę w charakterze operatora dźwigu czy pracownika łodzi podwodnej. Nie mogą również być pracownikami tzw. nocnych zmian.

Wszystkich ich łączy fakt, że chorują na cukrzycę.

Dlaczego chory na cukrzycę nie może pracować w każdym zawodzie? Są bowiem narażeni na duże spadki poziomu cukru we krwi. Dlatego przyjmują leki (doustne lub w zastrzykach), które obniżają poziom cukru. Niestety czasami dochodzi do sytuacji, kiedy cukier spada do niebezpiecznie niskiego poziomu. Taki stan nazywamy hipoglikemią, która jest zagrożeniem życia.

Objawy hipoglikemii to m.in. uczucie głodu, splątanie, zaburzenia koncentracji, zlewne poty, zaburzenia oddechu, podwójne widzenie, zaburzenia ze strony układu krążenia, zaburzenia koordynacji ruchowej. Chory w stanie hipoglikemii może zachowywać się podobnie do człowieka pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej na www.natemat.pl

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.