Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
KŁOPOTY Z POTENCJĄ


Diabeticus erectus


Zaburzenia erekcji u mężczyzn to zjawisko częste, a jednocześnie wstydliwe i na ogół przemilczane. Szacuje się, że problemy te dotykają 1,5 miliona Polaków. Jednak aż 80 procent z nich nie zgłasza tych dolegliwości lekarzowi.Do niedawna problem wstydliwości i przemilczania w dużej mierze dotyczył również lekarzy, którzy często nie podejmowali tej problematyki w rozmowie z pacjentem.

Obecnie coraz częściej pacjenci z cukrzycą, mający problemy z zaburzeniami potencji decydują  się szukać pomocy u lekarza diabetologa, przełamując niepotrzebny wstyd. Pytani o dolegliwości z tego zakresu, jeśli tylko zapewnione są odpowiednie warunki rozmowy, z reguły coraz otwarciej i chętniej o nich mówią mając świadomość, że jest to sytuacja w istotny sposób utrudniająca życie. Możliwość intymnego współżycia jest przecież jednym z ważniejszych elementów ogólnego zdrowia fizycznego i psychicznego. Zaburzenia erekcji wpływają na pogorszenie jakości życia chorych. Wywołują niepokój, lęk, obniżają poczucie własnej wartości, komplikują relacje małżeńskie.


...
... pełny artykuł jest na 17 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.