Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
AKTUALNOŚCI


Dobre zmiany na listach leków


Na liście leków refundowanych znalazł się długodziałający analog o nazwie Toujeo. O jego refundację zabiegało m.in. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Preparat ma większe stężenie od dotychczas refundowanej insuliny glargine, więc można go podawać raz dziennie i w mniejszych dawkach. Będzie on refundowany dla pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 1. Również dla pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 2., leczonych insuliną NPH (od co najmniej pół i z HbA1c> 8% oraz u pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 2. (leczonych co najmniej od pół roku insuliną NPH), mających ciężkie i nocne epizody hipoglikemii, także o znanej przyczynie (zgodnie z definicją wg Światowej Organizacji Zdrowia).

Są też zmiany na liście darmowych leków dla pacjentów 75+. Ministerstwo Zdrowia objęło całkowitą refundacją preparaty insulin ludzkich i analogów szybkodziałających.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.