Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 13 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPECJALISTA RADZI


Jak właściwie pobrać próbkę krwi do pomiaru


Pobranie próbki krwi do pomiaru nie jest czynnością szczególnie skomplikowaną, warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą pacjentowi uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji jak bolesność pobrania lub powstawanie zrostów.


Wybór nakłuwacza

Na rynku dostępny jest duży wybór nakłuwaczy. Większość producentów glukometrów oferuje również własne nakłuwacze, jednakże sprawą bardzo istotną jest odpowiedni dobór nakłuwacza pod względem jego indywidualnych parametrów. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na kilka cech ogólnych, które są istotne w codziennym korzystaniu z urządzenia.

  • Nakłuwacz powinien być możliwie prosty w użytkowaniu, czyszczeniu i konserwacji. Dobrze zaprojektowana, nieskomplikowana konstrukcja z reguły wpływa również na niezawodność.
  • Powinien posiadać możliwość regulacji głębokości nakłucia – każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inną skórę jak i jej ukrwienie. Możliwość doboru optymalnej głębokości nakłucia z pewnością wpłynie na komfort pobierania próbki krwi.

Lancety


...
... pełny artykuł jest na 13 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.