Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 7 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
WAGA POD KONTROLĄ


Leczenie otyłości metodą endoskopową


Leczenie otyłości metodą endoskopową


Do leczenia balonikowego kwalifikowane są osoby z największym wskaźnikiem BMI (stosunek masy ciała do wzrostu) – 40 i powyżej, a więc osoby z największą otyłością, najbardziej zagrożone chorobami bądź już chorujące, np. na nadciśnienie czy cukrzycę. Np. przy wzroście 170 cm pacjent musiał ważyć „na starcie“ minimum 115 kg.


Fachowo nazywa się to leczeniem otyłości metodą endoskopową. Pacjentowi umieszcza się w żołądku silikonowy balon, który swoją objętością szybciej wywołuje uczucie sytości. Grubas mniej zjada i zaczyna chudnąć.

- Mamy pacjentów, którzy teraz zapominają o jedzeniu, choć przedtem byli strasznymi żarłokami – mówi dr Marzena Konopko z Kliniki Gastroenetrologii Akademii Medycznej w Białymstoku, opiekująca się na co dzień taką grupą. – Ale nie chodzi tu o głodowanie ani jakąś restrykcyjną dietę. Mogą jeść wszystko, tylko w mniejszych ilościach, tak by dostarczać organizmowi dziennie nie więcej niż 1100-1200 kcal. A więc mniejsze posiłki a częściej – regularnie o tych samych porach, lecz w międzyczasie bez pojadania. W jadłospisie nic wyszukanego – warzywa, chude mięso, ryby, tłuszcze roślinne. Dużo płynów bez cukru (woda mineralna, lekka herbata z cytryną). Mniej jedzenia w pośpiechu, poza domem. Do tego codzienne spacery i ćwiczenia. Efekt schudnięcia murowany.

Musisz chcieć

Skąd my to znamy? Oczywiście, przecież to klasyczne rady na odchudzanie. Chcesz zrzucić zbędne szkodliwe kilogramy, musisz zmienić sposób odżywiania i styl życia. Jeść mniej a częściej, wyeliminować słodycze, potrawy tłuste. I zacząć się ruszać. Łatwo powiedzieć. Dla niejednego grubasa i łakomczucha, to rady ponad siły. Aż tu propozycja: włożymy balonik i wtedy schudniesz. Bez wysiłku, wyrzeczeń. Nic podobnego. Kto myśli, że balon to całe panaceum na schudnięcie, niepotrzebnie wyda pieniądze. To tylko doraźna, ale bardzo dobra pomoc. Balon zakłada się na pół roku. To ma zmotywować grubasa, by wykorzystał ten czas na zmianę złych nawyków w odżywianiu, nauczył się prawidłowych na stale, także po wyjęciu balonika. Dopiero to gwarantuje trwałe efekty odchudzania.

Jak się zakłada


...
... pełny artykuł jest na 7 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.