Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 27 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Masaż brzucha


Ze względu na wygodę, bardzo często podajemy insulinę w brzuch. Mamy dobry dostęp i nie musimy bardzo się gimnastykować, dlatego zajmiemy się masażem powłok brzusznych.
Masując tę część ciała musicie ściśle przestrzegać podanych zasad, bo inaczej możecie spowodować bardzo bolesny skręt kiszek. Osobę masowaną układamy na twardym podłożu na plecach; nogi ugięte w stawach kolanowych pod kątem 90 st. Masażysta staje po prawej stronie masowanego.

Rozpoczynamy oczywiście od GŁASKANIA - całą powierzchnią dłoni jednej ręki. Głaskanie przeprowadzamy w prawą stronę (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), ruchami spiralnymi do pępka a następnie od pępka zwiększamy zakres ruchu.

ROZCIERANIE - wykonujemy również w prawą stronę opuszkami palców, ruchami okrężnymi, spiralnie zmniejszając do pępka i zwiększając od pępka.


...
... pełny artykuł jest na 27 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.