Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 23 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
BEZ RUCHU ANI RUSZ


Na (wiosenne) zdrowie - aktywność


Z każdym dniem coraz bardziej widać wiosnę. Czujemy ją nie tylko w powiewach ciepłego wiatru, widokach budzących się do życia roślin, ale i w całym organizmie. Dłuższy dzień i słońce za oknem zachęca do większej aktywności.Powinniśmy być świadomi objawów przesilenia wiosennego, takich jak: poczucie zmęczenia, senność, smutek, zniechęcenie do podejmowania aktywności, obniżona odporność organizmu. Nasze ciało musi mieć czas, aby przystosować się do zmian pór roku. Zaspany organizm powinien powoli łykać świeże powietrze. Po zimie potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do wiosennych wahań temperatur i częstej zmiany aury. Większa ilość słonecznych dni powoduje podniesienie poziomu serotoniny w mózgu, czyli tzw hormonu radości i szczęścia. Zauważmy jednak, że nie dzieje się to natychmiast. Zdając sobie sprawę z czasu, jaki organizm potrzebuje, aby uporać się z wiosennym przesileniem, będziemy w stanie uniknąć błędnych oczekiwań.

Niechęć do aktywności


...
... pełny artykuł jest na 23 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.