Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 9 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
NOWOŚCI RYNKOWE


„Sztuczna skóra“ do stopy cukrzycowej


Rodzaj „sztucznej skóry“ - biotechnologiczny opatrunek o nazwie Omnigraft – został zarejestrowany w USA do leczenia ran i owrzodzeń stopy u pacjentów z cukrzycą typu 2. – informuje serwis Medical Xpress.Omnigraft, określany też jako matryca skórna, składa się z silikonu, kolagenu wołowego i chrząstki rekina. Umieszczony na ranie zapewnia środowisko sprzyjające regeneracji skóry i innych tkanek, przez co przyspiesza proces gojenia.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zarejestrowała Omnigraft do leczenia tych pacjentów ze stopą cukrzycową, u których rany nie zagoiły się w ciągu sześciu tygodni, a jednocześnie nie doszło do odsłonięcia kości, torebki stawowej lub ścięgna.

Podstawą tej rejestracji były wyniki badań klinicznych prowadzonych u pacjentów z zespołem stopy cukrzycowej, u których Omnigraft zastosowano łącznie ze standardowym oczyszczaniem i pielęgnowaniem owrzodzeń na stopach. Okazało się, że u 51 proc. pacjentów stosujących Omnigraft rany zagoiły się w ciągu 16 tygodni, natomiast w grupie, w której stosowano wyłącznie terapię standardową odsetek ten wyniósł 32 proc.


...
... pełny artykuł jest na 9 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.