Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 26 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
WARTO WIEDZIEĆ


Tak jak o każdy sprzęt elektroniczny, tak i o glukometr należy dbać. Jest to urządzenie, z którego korzystamy stale, zatem o zabrudzenia i uszkodzenia nie trudno. Aby cieszyć się w pełni sprawnym glukometrem należy go regularnie czyścić i nie narażać na awarie.

Konserwacja glukometru jest bardzo prosta - w zasadzie nie wymaga konserwacji. Trzeba go jedynie chronić przed kurzem i zanurzeniem w wodzie (lub innej cieczy). Jeżeli czyszczenie okaże się niezbędne należy wyłączyć glukometr i delikatnie przetrzeć powierzchnię glukometru miękką ściereczką lekko zwilżoną 70% alkoholem izopropylowym lub łagodnym płynem do zmywania naczyń rozpuszczonym w wodzie lub 10% roztworem wybielacza do użytku domowego (wybielacz: woda - 1:9).

Ściereczka powinna być dobrze wyciśnięta. Pamiętajmy, że nie należy wprowadzać wilgoci do gniazda klucza kodującego i gniazda na testy paskowe. Po włączeniu glukometru automatycznie wykonuje on testy swoich systemów i w razie nieprawidłowości wyświetla odpowiedni komunikat.


...
... pełny artykuł jest na 26 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.