Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Zbadaj nerki


Cukrzyca i otyłość – zdaniem nefrologów – to główne przyczyny choroby nerek. Wiele z tych osób leczy się również na nadciśnienie tętnicze i niewydolność układu sercowo-naczyniowego.Niewydolność nerek prowadzi do degradacji innych narządów. Odczuwalne dolegliwości pojawiają się, gdy nerki są nieodwracalnie zniszczone. Jest to „cichy zabójca” - większość chorych na nerki umiera bez diagnozy, przedwcześnie, a przecież wykrycie choroby jest takie proste. Warto skontrolować „nasze filtry” badając krew i mocz co najmniej raz w roku, jeśli znajdujemy się w grupie ryzyka.

Skierowanie na badanie może wypisać lekarz rodzinny, diabetolog. Możemy zrobić badania na własny koszt wydając kilkanaście złotych, które mogą ocalić nasze zdrowie czy nawet życie.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.