Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 13 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Ogólnopolski Dzień Diabetyka


Czas na edukację, zabawę


Mają sporo spotkań edukacyjnych. Ale i znajdują czas na rekreację. Chcą oderwać ludzi od telewizorów, od użalania się nad sobą. I osoby z cukrzycą przychodzą.


Bywa, że zarząd koła spotyka się w mieszkaniu Elżbiety i Edwarda Mieczników, stoją od lewej, a dalej: Elżbieta Burczak, Jan Babski, Daniela Skibicka, Dorota Teodorowicz i i Wieńczysława Kajetanek, wiceprezeska.


Elżbieta i Edward Miecznikowie, kiedy trafili z Bartoszyc do Samborowa, zamiast w Bory Tucholskie, jak planowano, niemal od razu pomyśleli o utworzenia koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Mieli za sobą dobre doświadczenia z Bartoszyc. Czemu by nie miało udać się w Samborowie, dużej wsi nad Drwęcą, położonej w gminie Ostróda.

Na zebraniu założycielskim 26 stycznia 2005 roku było 48 osób. Po doświadczeniach z Bartoszyc od razu wybrali zarząd i komisję rewizyjną. Na tym pierwszym zebraniu Elżbieta Miecznik przedstawiła cele, całą idee, a Wieńczysława Kajetanek, pielęgniarka środowiskowa, która znała ludzi – potrzebę założenia koła od strony medycznej. Wiedzieli, że ludzie w takich chwilach bywają sceptyczni; wiedzieli, że pewnie niektórzy zastanawiali się po co to wszystko, co to da; wiedzieli także, że gdyby mieli jeździć do Ostródy, to byłby problem. Dlatego uznali, że gminne koło powinno mieć swoją siedzibę w Samborowie.

- Współpracę nawiązaliśmy od momentu powstania koła diabetyków – mówi Marta Żeberek, dyrektorka Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie. - Trwa do dzisiaj. Układa się bardzo, bardzo dobrze. Zawsze możemy na nich liczyć. Udostępniamy im nieodpłatnie salę na spotkania, na imprezy. Przy okazji organizacji też naszych imprez zawsze możemy na nich liczyć – zawsze są razem z nami. Zarząd Koła Gminnego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Ostródzie z siedzibą w Samborowie, chwali wójta Gustawa Brzezina. Nie tylko za zgodę na korzystanie z bazy lokalowej. Choćby za powstanie ogólnodostępnego kompleksu sportowo- rekreacyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012”. Chwalą również współpracę z sołtysem Tadeuszem Pypczyńskim. W zeszłym roku poprosili go, aby pozwolił im mieć swoje stoisko podczas dożynek. Bardzo się postarali. Robili w domu kiełbasy, wędzili wyroby masarskie. Ich członek, Jan Babski robił to osobiście. Wykonali efektowne dekoracje. Drugie miejsce sprawiło im wielką radość, bo zupełnie nie liczyli na nie.


...
... pełny artykuł jest na 13 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.