Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
WIZYTA W PORADNI BEZ KOLEJKI - O TYM MARZĄ PACJENCI


Lekarze nie wierzą w pakiet kolejkowy


Naczelna Rada Lekarska źle oceniła propozycje legislacyjne resortu zdrowia w sprawie skrócenia kolejek w placówkach służby zdrowia, jakie Bartosz Arłukowicz przedstawił w marcu.Ministerstwo przestawiło niedawno projekty ustaw (3) i rozporządzeń (6). Wdrożenie ich do praktyki miałoby pozwolić na zmniejszenie czasu oczekiwania na wizytę lekarską. Samorząd Lekarski uważa, że nie pozwolą one efektywne skrócenie kolejek.

- Proponowane przez resort zdrowia rozwiązania nie przyniosą ulgi ani pacjentom, ani lekarzom, bo są niedoprecyzowane, niedofinansowane, a przez to nie uleczą systemu ochrony zdrowia w oczekiwanym zakresie – mówił Maciej Hamankiewicz, prezes NRL podczas majowej konferencji prasowej. - Okazuje się, że tak szumnie zaprezentowane przez ministra Arłukowicza na konferencji prasowej 21 marca br. obietnice nie znajdują odzwierciedlenia w projektach, co potwierdza nasze wątpliwości wyrażone już podczas Krajowego Zjazdu Lekarzy. Delegaci wyrazili swoje rozczarowanie przedstawionymi wówczas rozwiązaniami i to rozczarowanie towarzyszy też zaprezentowanym aktom prawnym.


...
... pełny artykuł jest na 10 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.