Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Mały może dużo


Nie jest to ani największe, ani najstarsze koło w powiecie ostródzkim. A mimo to organizują wielką imprezę - Ogólnopolski Dzień Diabetyka z Krajową Konferencją Diabetologiczną.


Diabetyków będzie gościć Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie.


Wmaju ub. roku Koło Gminne Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Ostródzie z siedzibą w Samborowie zorganizowało pierwszy raz powiatowe obchody dnia chorych na cukrzycę. Przyłączyły się pozostałe koła PSD w powiecie: w Morągu, Ostródzie, Miłomłynie. To była również próba współdziałania. No i sprawdzian udał się.

W zamku ostródzkim odbył się blok edukacyjny, a w pobliskim ośrodku salezjańskim w Kaczorach - blok artystyczno-wypoczynkowy. Ponoć już wtedy zrodził się wstępny pomysł na jeszcze większą imprezę. Taką, jakiej w historii Stowarzyszenia na Warmii i Mazurach jeszcze nie było. Wraz z upływem kolejnych miesięcy pomysł krystalizował się. Postanowili zorganizować Ogólnopolski Dzień Diabetyka i Krajową Konferencję Diabetologiczną. Wybór padł na stolicę powiatu.

Pojechali do starosty. Chcieli się dowiedzieć, czy by użyczył na ten cel Centrum Użyteczności Publicznej, powstałe w wyniku niedawnej rewitalizacji budynku powojskowego, obiektu świetnie nadającego się na takie spotkanie. Starosta nie wahał się. Kiedy zapytali go, ile to może kosztować, miał odpowiedzieć: „Przecież Centrum powstało z funduszy unijnych i powiatowych i ma takim celom służyć”.


...
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.