Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 6 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
KOMBINAT METABOLICZNY


Wątroba bez tajemnicLekarz i przyrodnik Paracelsus - ojciec nowożytnej medycyny - upatrywał w wątrobie ośrodka emocji, źródła wewnętrznej energii, drugiego mózgu.

Asyryjczycy patrząc na kształt i kolor owczej wątroby odczytywali przyszłośc. Wiarę, że w wątrobie zapisane są przyszłe dzieje, od mieszkańców Babilonu przejęli Grecy, Etruskowie i kapłani rzymskiego imperium. Inne spojrzenie na ten organ i jego rzeczywistej funkcji zaproponował dopiero wspomniany Paracelsus w XVI wieku.

Wątroba leży w prawej części nadbrzusza. Najmniejszym, podstawowym zespołem w wątrobie jest zrazik otoczony tkanką łączną, w której znajduje się tętnica, żyła i przewód międzyzrazikowy, tzw. triada. Przewodziki międzyzrazikowe łączą się w coraz większe przewodziki żółciowe, z których powstaje przewód wątrobowy prawy i lewy. Następnie łączą się one w przewód wątrobowy wspólny.


...
... pełny artykuł jest na 6 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.