Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
JAK UNIKNĄĆ UKŁUĆ OWADÓW


Czy wiesz, że...


  • Osoby wysokie, energiczne i aktywne, lekko spocone np. pracą w ogródku lub wędrówką oraz ubrane w ciemne kolory – są zdecydowanie bardziej narażone na atak chmary komarów. Jasne ubranie jest dodatkowym elementem ochronnym.
  • Komary zachowują się jak prawdziwe wampiry. Pełnia księżyca dopinguje je do aktywności, a sztuczne światło przyciąga. Ich największym naturalnym wrogiem jest intensywne nasłonecznienie.
  • Komary, wbrew częstemu przekonaniu, nie giną po ukłuciu. W ciągu swego życia (w Europie przeciętnie dwa miesiące) komar może ukąsić do sześciu razy, a jeśli pożywianie się krwią zostanie przerwane, bywa, że częściej.
  • Aktywność komarów jest największa o zmierzchu i rano, ponieważ wtedy wilgotność powietrza jest wyższa i spada siła wiatru. Dym i wiatr to naturalne przeszkody komarów.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.