Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Kiedy należy wykonywać testy?


Prowadzenie właściwej kontroli cukrzycy wymaga wykonania dwóch, czasem czterech badań stężenia glukozy we krwi dziennie.Umożliwia to ustalenie codziennych dawek insuliny. Większa ilość testów wymagana jest w przypadku zmiany diety lub innych codziennych zachowań. Po dobrym rozpoznaniu zapotrzebowania organizmu na insulinę w różnych sytuacjach życiowych, można pozwolić sobie na wykonywanie trochę mniejszej ilości testów. W okresach, gdy zapotrzebowanie na insulinę ulega zmianie, np. podczas stresu, infekcji, uczestnictwa w zajęciach sportowych, lub gdy udajemy się na przyjęcie, musimy wykonywać testy z większą częstotliwością. Wtedy dobrze jest wykonać badanie glukozy we krwi przed każdym posiłkiem i jeżeli jest to potrzebne, zmienić odpowiednio dawkę insuliny. By zobaczyć, jaki wpływ na stężenie glukozy we krwi mają „szybko wchłaniane“ węglowodany (jak cukierki), należy wykonać test około 30 minut po ich spożyciu. W przypadku wolniej wchłanianych węglowodanów, jak czekolada lub lody, test należy wykonać po 1-1,5 godziny po ich spożyciu. Gdy spożywane są równocześnie węglowodany szybko i wolniej wchłaniane, to test należy wykonać w 1,5 - 2 godziny po zakończeniu posiłku.

Jedno badanie


...
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.