Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Lato bez lodów nie jest latemOczywiście możesz jeść lody nawet, jeżeli jesteś chory na cukrzycę. Główna rada: zaplanuj naprzód eksperyment, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze. Są dwa główne typy lodów: wodne (zamrożony lizak) oraz „zwykłe“ lody otrzymywane z produktów mlecznych. Lody wodne przypominają zamrożony sok owocowy i mają bardzo podobny wpływ na stężenie glukozy we krwi. Jednak lody liże się wolniej niż wypija szklankę soku. Lody wodne są więc całkiem odpowiednie, jeżeli masz hipoglikemię.

Zwykle jedna jednostka insuliny wystarcza na każde 10 – 15 g dodatkowej porcji węglowodanów, np. cukru. Jeżeli zamiast przekąski spożywany jest cukierek lub lody, policz tylko nadmiar węglowodanów w stosunku do zwykłej przekąski.

Możesz przyjąć insulinę w tym samym czasie, gdy będziesz jadł lody (zwykłe lody, nie wodne ani na patyku!) lub czekoladę, jednak powinieneś ją jednak przyjąć na pół godziny przed zjedzeniem cukierków, ponieważ szybciej wpłyną one na glikemię.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.