Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 6 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SZTUKA DOBIERANIA SZKIEŁ


Piękno lata przez ciemne okulary


Jeśli nie wszyscy, to pewnie większość z nas marzy, by lato zagościło na dobre. Myślimy o tym, gdzie będziemy zażywać kąpieli słonecznych, o długich spacerach, jeździe na rowerze, żaglówkach itp. Ale czy pamiętamy, że słońce to nie tylko życiodajna siła?Na ziemię dociera przecież pełen zakres promieniowania, a więc także to szkodliwe dla zdrowia, czyli UV i UVB. Nasze rogówki i soczewki oczywiście absorbują takie promieniowanie, ale.... w miarę, jak przybywa nam lat, naturalne możliwości ochrony oczu ulegają zmniejszeniu. Rozrzedzenie warstwy ozonowej atmosfery, zwiększa jeszcze siłę tego negatywnego oddziaływania.

A więc - korzystajmy rozsądnie z dobrodziejstw kąpieli słonecznych i ...nośmy okulary przeciwsłoneczne. Na rynku oferowanych jest mnóstwo różnorodnych modeli tego rodzaju okularów. Przy zakupach pamiętajmy o tym, że nie każde oferowane jako „całkowicie zabezpieczające“ takimi są (niestety często to tylko chwyt reklamowy!). Nie oczekujmy od okularów kupionych u sprzedawcy ulicznego pełnego zabezpieczenia! Niestety, w takie okulary musimy zainwestować więcej niż 10 zł! Tania ochrona to tylko półśrodek! Przyniosą nam więcej szkody, niż pożytku! Wybierając okulary nie kierujmy się w pierwszej kolejności ich modnym wyglądem czy też oryginalnością, ale jakością!

Okulary filtrujące


...
... pełny artykuł jest na 6 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.