Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SAMOKONTROLA


Pytania o cukrzycęCzy wystąpienie niedocukrzenia świadczy o tym, że powinienem mieć zmieniony lek przeciwcukrzycowy?

Niekoniecznie. Być może wymagasz zmiany dawki leku, a może popełniasz błędy w diecie, powstrzymując się od posiłków, lub hipoglikemia była następstwem nadmiernego wysiłku fizycznego.

Choruję od dwóch miesięcy. Leczony jestem 4. wstrzyknięciami insuliny na dobę. Mimo że podczas ostatniej wizyty w poradni lekarz polecił mi zmniejszyć dawki insuliny o połowę, znów muszę jeść dużo więcej i częściej niż zostało to ustalone, gdyż „łapią“ mnie niedocukrzenia. Dlaczego?

Prawdopodobnie zbliża się remisja (chwilowe ustąpienie objawów choroby). Być może będziesz mógł na jakiś czas odstawić zupełnie insulinę. Tak się dzieje niekiedy, szczególnie u młodych dorosłych w pierwszym okresie choroby, kiedy dochodzi do częściowego powrotu czynności trzustki, która zaczyna ponownie wytwarzać pewne ilości insuliny. O całkowitym odstawieniu insuliny może zdecydować tylko lekarz.

Przed tygodniem wyszedłem ze szpitala, do którego mnie skierowano z powodu ciężkiego zapalenia płuc. Przestawiono mnie na insulinę. Dziś rano miałem silne zawroty głowy oraz drętwienie w obrębie warg. Już drugą noc męczyły mnie koszmarne sny. Co to oznacza?


...
... pełny artykuł jest na 3 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.