Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 12 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
DOBRA WODA URODY DODA


Środki do kąpieli


O ile dobór środka kąpielowego jest prosty i łatwy, pod warunkiem znajomości właściwości własnej skóry, o tyle dobór wody jest ograniczony, żeby nie powiedzieć minimalny.
Skład chemiczny wody zależy od warstwy wodonośnej podłoża, z którego jest pozyskiwana. Wyróżniamy więc wodę twardą, miękką i średnią. Na te cechy wody wpływa głównie zawartość wapnia i magnezu.

Dostępne w sprzedaży urządzenia do odwapniania lub odżelaziania wody również spełniają w pewnym stopniu swoją rolę, jednak można je stosować jedynie przy użyciu wody wodociągowej przez założenie odżelaziacza na kran. Powszechnie dostępne są także zestawy filtrów, które mogą oczyszczać wodę dla całego mieszkania czy domu, usuwając nadmiar żelaza i minerałów, chlor, fenole, bakterie etc.

Trudniej jest uzdatnić wodę ze zwykłej wiejskiej studni. Najbardziej korzystna jest kąpiel lub mycie w wodzie bieżącej, ponieważ spełnia wszystkie warunki oczyszczania. Mycie się w wannie lub miednicy służy również oczyszczaniu, jednak po zakończeniu kąpieli należy dodatkowo ciało spłukać czystą wodą, aby usunąć z niej resztki mydła i zanieczyszczeń. Najlepsza do mycia jest woda podgrzana. Kończąc kąpiel powinno się spłukać skórę strumieniem wody chłodnej.

Środki kąpielowe

W celu uprzyjemnienia lub zwiększenia skuteczności kąpieli stosuje się dodatki kąpielowe. Należą do nich szyszki, olejki i gałki zawierające wyciągi z ziół lub igieł drzew szpilkowych.

W ostatnich latach zyskały dużą popularność płyny pieniące o różnych zapachach. W celach higienicznych i kosmetycznych stosowane są również szampony. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić, dla jakiej skóry jest on przeznaczony. Zwykle szamponu jajecznego używa się do skóry suchej, brzozowego lub rumiankowego do normalnej, a szamponu chmielowego, tatarochmielowego, pokrzywowego oraz z dodatkiem siarki do skóry łojotokowej.


...
... pełny artykuł jest na 12 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.