Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 16 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
ABC PIELĘGNACJI STÓP


Stopy latem


Lato to pora roku, kiedy chętniej pokazujemy bose stopy. Wyjeżdżamy do rodziny na wieś, do sanatorium, na urlop. Kąpiele słoneczne i wodne są wspaniałym darem natury i kto tylko może, powinien z nich korzystać. No właśnie, kto może?Stopy powinniśmy pielęgnować przez cały rok, szczególnie diabetycy - o czym pisaliśmy wielokrotnie.

Cechy dobrze pielęgnowanej stopy diabetyka:

  • prawidłowo opiłowane paznokcie,
  • brak większych zrogowaceń, nagniotków i odcisków,
  • prawidłowe nawilżenie skóry stopy,
  • brak grzybicy skóry i paznokci.

Ponadto, codziennie po umyciu, stopy powinny być oglądane, a dwa razy dziennie smarowane kremem do pielęgnacji stóp. Zaleca się także wykonanie, raz w miesiącu, zabiegu pielęgnacyjnego w specjalistycznym gabinecie pielęgnacji stóp i systematyczną kontrolę stanu stopy przez lekarza prowadzącego. Niezwykle istotne jest właściwie dobrane obuwie - przewiewne, zaopatrzone w razie potrzeby w ortezy zapobiegające uciskowi.


...
... pełny artykuł jest na 16 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.