Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
KLIKNIJ , PRZECZYTAJ, DOWIEDZ SIĘ


W sieci o cukrzycyJak utrzymać cukier w normie

Latem tak kuszą owoce, słodkie napoje, specjały z grilla... Nie musisz ich sobie całkiem odmawiać, by przestrzegać antycukrzycowej diety. Spośród sezonowych przysmaków, dań z grilla, lodów, owoców, napojów wybieraj produkty posiadające niski indeks glikemiczny (IG), mniejszy lub równy 55. Nie powodują one szybkiego, niekorzystnego dla zdrowia wzrostu poziomu cukru we krwi.

Bardzo ważna jest również regularna aktywność fizyczna. Ćwiczenia to najlepszy, bo naturalny lek przeciwko cukrzycy! Udowodniono, że ruch wpływa pozytywnie na metabolizm węglowodanów i cukru.

(www.kobieta.interia.pl)

Gorąca kąpiel chroni przed cukrzycą?

Uczony z Loughborough University udowadnia, że gorąca kąpiel nie tylko odpręża, ale i spala tyle samo kalorii, co bieganie. Co jednak najistotniejsze, pozytywnie wpływa na poziom cukru we krwi. Uczony zdecydował się przeprowadzić badania, które miały na celu sprawdzenie jak gorąca kąpiel wpływa na poziom cukru we krwi i spalanie kalorii.

W eksperymencie wzięło udział czternaście osób. Badani najpierw relaksowali się podczas godzinnej kąpieli w wodzie mającej 40 stopni, w kolejnym badaniu przez godzinę biegali.

(www.tvpinfo.pl)

Koniec z igłami?

Cukrzyca i codzienne uciążliwe pobieranie krwi z palca? Możliwe, że to przejdzie do historii. Naukowcy z Seulu wymyślili plastry, które mierzą poziom glukozy we krwi poprzez analizę potu. Nowa metoda polega na mierzeniu poziomu glukozy we krwi na podstawie analizy potu. Za badanie odpowiada elastyczny „plaster“, który, mimo niepozornego wyglądu, jest skomplikowanym mechanizmem bioelektronicznym wyposażonym w liczne czujniki. Umieszcza się go na skórze chorego na cukrzycę. Do zbadania poziomu glukozy nie potrzeba wiader potu - wystarczy jedna milionowa litra, czyli mikroskopijna kropla! Plaster przekazuje informacje do przenośnego minikomputera, który wysyła zestaw danych na smartfona.

(www.gazeta.pl)

Co zamiast cukru w cukrzycy?


...
... pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.