Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Szpitale przejmują nocną opiekę


W razie nagłego zachorowania w nocy lub święta nie pójdziemy po pomoc lekarską na pogotowie ratunkowe. Od 1 października br. tę rolę przejmują szpitale, należące do tzw. sieci.- Komu to przeszkadzało? – pytają zdezorientowani pacjenci, którzy od kilkudziesięciu lat korzystali z pomocy lekarzy, pielęgniarek i ambulatoriów stacji pogotowia.

„Dobrą zmianę” w zasadach udzielania nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej spowodowała ustawa wprowadzająca tzw. sieć szpitali. To placówki, które objęła od 1 października br. mają zapewnić pomoc pacjentom, gdy są zamknięte ośrodki ochrony zdrowia.

Nocna rewolucja oznacza konkretne straty stacjom pogotowia ratunkowego świadczącym te usługi. Wstępne stawki zaproponowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia szpitalom tzw. sieci nie są satysfakcjonujące. Są o wiele za małe w stosunku do realnych potrzeb. Szpitale bowiem muszą zatrudniać dodatkowych lekarzy, pielęgniarki i laborantów oraz zorganizować zespoły wyjazdowe do domowych wizyt, np. robienia zastrzyków itp. Dyrektorzy szpitali nie wykluczają współpracy z lokalnymi stacjami pogotowia ratunkowego w tym zakresie.

Więcej optymizmu natomiast mają przedstawiciele NFZ, którzy deklarują powszechny dostęp do świadczeń lekarskich w porze nocnej i w czasie świąt w szpitalach wojewódzkich i powiatowych należących do tzw. sieci.

Sytuacja najgorzej wygląda tam, gdzie nie ma szpitali, a więc w małych miastach i wsiach. Świadczenie tego rodzaju pomocy NFZ chce zlecić wyłonionym w konkursach placówkom zdrowia.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.