Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 28 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
NIE UKRYWAJ, ŻE JESTEŚ CHORY


Diabetyk w pracy


Z praktyki wiadomo, że chorzy na cukrzycę są zdolni do wykonywania bardzo wielu ważnych zawodów.Niestety, często mają problemy ze znalezieniem pracy, zwłaszcza jeśli brakuje im odpowiednich kwalifikacji i wykształcenia. Poza tym ci, którzy pracują, nierzadko boją się utraty pracy ze względu na panujące powszechnie mity, dotyczące np. ich absencji czy niższej wydajności. Nie są to poglądy prawdziwe. Z badań wynika, że osoby chore, ale prawidłowo leczone - nie mają poważnych powikłań, pracują bardzo efektywnie i opuszczają mniej dni w pracy. Być może jest to związane z faktem – zauważa dr Zofia Ruprecht z Collegium Medicum UMK w Toruniu - że sama cukrzyca łączy się z koniecznością systematycznego leczenia i narzuca chorym dużą dyscyplinę.

Badania wykazują...

16 proc. chorych na cukrzycę leczonych insuliną ukrywa jednak w pracy fakt, że chorują. Nie chcą być dyskryminowani, pomijani w awansach. Jest to bardzo niewłaściwe. W razie wypadku na stanowisku pracy, np. upadku z wysokości spowodowanego zaburzeniami świadomości, firma i chory mogą być narażeni na poważne konsekwencje. Ponadto fakt ukrywania choroby ma niekorzystny wpływ na możliwość jej leczenia. Pracownik ukrywający w pracy swoją chorobę nie będzie mógł systematycznie kontrolować poziomu cukru we krwi ani regularnie przyjmować leków czy insuliny. Prowadzić to może do pogorszenia stanu zdrowia i przyspieszenia rozwoju grożnych powikłań.


...
... pełny artykuł jest na 28 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.