Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Z ŻYCIA KÓŁ PSD


Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą


Światowy Dzień Walki z Cukrzycą był w Białymstoku okazją do sprawdzenia poziomu cukru we krwi, cholesterolu a także pretekstem do spotkania i rozmów z dietetykiem czy lekarzem diabetologiem.


Badania, konsultacje, rozmowy


Organizatorem obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą był Oddział Miejsko- Powiatowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Białymstoku. W programie imprezy, którą zorganizowano w Przychodni Diabetologicznej był bezpłatny pomiar stężenia poziomu cukru we krwi i pomiar ciśnienia tętniczego. Białostoczanie mieli również możliwość uzyskania porad dietetyka i rozmowy z lekarzem diabetologiem.

- Ludzie mają świadomość zagrożeń, jakie niesie cukrzyca- powiedział Edward Klepacki, prezes Oddziału Miejsko-Powiatowego PSD w Białymstoku – skorzystali z okazji i zgłosili się na badania. Ponad 30 proc. z nich uzyskało niepokojący wynik badań. Zostali skierowani do diabetologa na konsultacje.

Byliśmy przygotowani na przyjęcie większej ilości pacjentów ale przyszli tylko ci, którzy dawno nie mierzyli cukru i obawiają się cukrzycowych powikłań.

Impreza odbywająca się pod patronatem prezydenta Białegostoku była dostępna dla wszystkich mieszkańców miasta i skierowana nie tylko do osób, u których stwierdzono wcześniej cukrzycę. Jednym z badanych był m.in. osiemdziesięcioletni białostocczanin, który był bardzo zadowolony, że wziął udział w akcji i przyszedł na badania. W jego przypadku wyniki okazały się niemal idealne. Zapowiedział, że w następnych badaniach także weźmie udział.(sed) Fot. autor
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.