Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 30 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
OŻYWIĄ ŚWIĄTECZNY STÓŁ


Przystawki na domówkę


Karnawał to czas spotkań, również przy stole. A więc jak zwykle siadamy do stołu, na którym jak zwykle wędlinki, sałatka jarzynowa, śledzik... Jak zwykle pysznie, ale strasznie nudno. Co zrobić, aby było niezwykle i miło? Jak zaskoczyć gości i popisać się kunsztem kulinarnym?Zazwyczaj sądzimy, że różne ekstrawagancje kulinarne dobre są w restauracjach. W domu przygotowując przyjęcie czy tzw. przez młodzież „domówkę“ najczęściej stawiamy na pewniaki – znane i lubiane potrawy, które zawsze wychodzą i wszystkim smakują. Jednak w karnawale, czasie ożywionego życia towarzyskiego, może się okazać, że w zmieniających się dekoracjach jemy ciągle to samo, a ulubione potrawy powoli nam brzydną.

Jeśli więc nie chcemy, by nuda na talerzu popsuła atmosferę uroczystości, postarajmy się wprowadzić odmianę do jadłospisu. Czasami wystarczy nieco zmienić przyprawy, podać niezwykłą przystawkę by atmosfera nagle się ożywiła ... a my zyskamy sławę świetnych kucharzy. Oczywiście, jeśli wieść gminna niesie, że jesteśmy mistrzami jakiejś potrawy i nasi goście byliby niepocieszeni gdyby jej zabrakło, warto ją uwzględnić w menu. W innych przypadkach puśćmy wodze fantazji.


...
... pełny artykuł jest na 30 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.