Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 23 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
RUSZYŁA AKCJA


Razem koordynujmy cukrzycę


Zachęcanie samorządów, do tworzenia programów polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki, wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi cukrzycy oraz jej powikłaniom, to jeden z celów kampanii „Razem koordynujmy cukrzycę” zainaugurowanej 13 listopada w województwie świętokrzyskim.


Pilotażowy projekt organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oraz Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, obejmuje także województwa: podkarpackie, małopolskie, lubelskie i wielkopolskie.

– Prognozy mówią, że zarówno otyłość jak i powikłania chorób metabolicznych, w tym cukrzycy staja się epidemią, dlatego wszelkiego rodzaju programy profilaktyczne, które mają olbrzymie znaczenie w zapobieganiu powstawania i rozwojowi cukrzycy, są niezwykle ważne – podkreślił podczas konferencji prasowej w Kielcach wiceminister zdrowia, Marek Tombarkiewicz.

Przypomniał, że rocznie koszt refundacji leków i innych wyrobów medycznych stosowanych w leczeniu cukrzycy, to ponad 1 mld 250 mln zł. – To w skali państwa jeden z największych wydatków, jeśli chodzi o jedną chorobę, dlatego to olbrzymi problem finansowy, który niestety narasta – zaznaczył.

Ekspert w dziedzinie ochrony zdrowia dr Jerzy Gryglewicz ocenił, że dobre programy polityki zdrowotnej, nie tylko zmniejszają koszty opieki zdrowotnej, ale także opieki społecznej – najczęściej ponoszone przez samorządy. Chodzi o zabezpieczenie pacjentów chorujących na cukrzycę, u których wystąpiły powikłania, takie jak zaburzenia widzenia, udary mózgu czy amputacje kończyn. – Mamy duży odsetek pacjentów, którzy chorują nie wiedząc o tym. Dlatego programy profilaktyczne – edukacyjne, dedykowane wykrywaniu cukrzycy i zapobiegające powikłaniom – są niezwykle potrzebne – zaznaczył Gryglewicz.


...
... pełny artykuł jest na 23 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.