Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Zaburzenia w seksie chorych na cukrzycęGłównym powikłaniem cukrzycy jest uszkodzenie naczyń krwionośnych, szczególnie tych najdrobniejszych (naczyniopatia) i uszkodzenie nerwów (neuropatia). Skutkiem tych zmian u mężczyzn są zaburzenia erekcji i ejakulacji. Wymagają one leczenia farmakologicznego. Bywa, że pojawia się ejakulacja wsteczna (nasienie uwalniane jest do pęcherza, zamiast na zewnątrz przez cewkę moczową). Zaburzenie to może być przyczyną niepłodności. Przy bolesnych erekcjach ulgę może przynieść masaż krocza. U kobiet, ze względu na zwiększone ryzyko infekcji drożdżakami, mogą wystąpić problemy z nawilżeniem pochwy i świądem. Ze względu na uszkodzenia włókien nerwowych orgazmy mogą być mniej intensywne.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.