Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
NAJLEPSZY LEK BEZ RECEPTY


Zdrowo i przyjemnie


Wysiłek fizyczny jest zdrowy dla każdego, a organizm w dobrej, ogólnie pojętej, kondycji znacznie lepiej znosi trudne ćwiczenia. Jednakże wysiłek ten ma sprawiać przyjemność i nie powinien być czymś, do czego ktoś jest zmuszany.Małe dzieci zwykle bardzo dużo biegają podczas zabawy. Starsze dzieci pod tym względem bardzo się różnią. Część z nich lubi uprawiać sport, jeździć na rowerze - podczas gdy druga część woli siedzieć sobie spokojnie czytając książkę, oglądając telewizję lub pracując przy komputerze. Musimy dopasować terapię insulinową do każdego z nich z osobna, a nie na odwrót.

Badania z grupą kontrolną nie wykazały poprawy kontroli cukrzycy spowodowanej wysiłkiem fizycznym. Dlatego też wysiłek fizyczny nie jest uznawany za metodę leczenia cukrzycy. Podobnie jak i inne dzieci, dziecko chore na cukrzycę powinno być zachęcane do aktywności fizycznej, nawet jeżeli jest to tylko pokonywanie drogi do i ze szkoły na rowerze. Regularny wysiłek fizyczny zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Zdecydowany brak wysiłku i aktywności mięśni, który wykazuje część nastolatków, wydaje się prowadzić do zwiększonej oporności insulinowej, tendencji do nadwagi oraz pogorszenia kontroli glikemii.


...
... pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.