Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Zero kalorii... a waga rośnieKiedy pracujemy w przegrzanych pomieszczeniach, pijemy więcej napojów i to często gazowanych. W trosce o linię i zdrowie często też wybieramy napoje reklamowane jako dietetyczne.

Tymczasem jak wykazały najnowsze badania, picie napojów gazowanych znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego. Nie ma żadnego znaczenia czy napój jest dietetyczny, czy też zawiera cukier. Co gorsza, okazuje się, że dietetyczne napoje, które posiadają zero kalorii, również negatywnie wpływają na stan zdrowia konsumentów. Powód takiego działania na razie nie jest znany. Istnieje kilka niepotwierdzonych hipotez, według których napoje dietetyczne wpływają na indywidualne preferencje żywieniowe człowieka, przez co częściej spożywa on wysokokaloryczne, słodkie potrawy albo też, że karmel używany do produkcji tych napojów może powodować uszkodzenia tkanek i stany zapalne.(źródło: e-twojezdrowie.pl)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.