Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
BADANIE ZAGRAŻA ZDROWIU PACJENTA


Awantura o kroplę krwi


Rośnie liczba placówek wykonujących tzw. badania żywej kropli krwi, co ma pomóc ocenić stan organizmu osoby poddającej się takiemu zabiegowi. Problem w tym, że nie jest to uznana metoda diagnostyczna i może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. O co w tym wszystkim chodzi?Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej jednej z firm o zasięgu ogólnopolskim możemy dowiedzieć się, że badanie żywej kropli krwi należy wykonać w przypadku: alergii pokarmowych i wziewnych, wysypek i zapaleń skórnych, przewlekłego kataru i długotrwałego kaszlu, bólów brzucha, osłabieniu odporności, chronicznym zmęczeniu, mięsaków i torbieli, bólów głowy, zaburzeń koncentracji, zgrzytania zębami, wypadania włosów, zakłóceniach snu, bólów stawów i mięśni, nadwagi. Tak długa lista z daleka pachnie przekrętem.

Celem takiego badania ma być sprawdzenie aktywności białych krwinek, poziomu sił witalnych, jakości czerwonych krwinek, stopnia zakwaszenia organizmu, występowania grzybicy, obecności pasożytów i ciężkich toksyn, poziomu kwasu foliowego, witaminy B12 i żelaza, uszkodzenia wolnorodnikowego komórek krwi, ryzyka zawału serca, stanu wątroby i nerek. Potencjalnym pacjentom obiecuje się, że to wszystko jest możliwe do sprawdzenia w mikroskopowym obrazie żywej kropli krwi za sto kilkadziesiąt złotych.

Zabieg polega na pobraniu krwi z palca, która umieszczana jest pod mikroskopem kontrastowo-fazowym. Obraz pokazywany jest na ekranie komputera, a osoba prowadząca badanie wyjaśnia, co tam dokładnie widać. Choć badanie - jak się zaznacza - „nie jest metodą diagnozującą“, to jednak pacjentowi zawsze proponuje się „naprawę organizmu“, udziela wskazówek dietetycznych i zachęca do kupna produktów, które mają pomóc w rozwiązaniu jego problemów. Bardzo często więc do ceny badania trzeba jeszcze doliczyć nawet kilkaset złotych na sugerowane produkty.


...
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.