Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
WITAMINOWY POMOCNIK


Bez B12 ani rusz


Wynik badania: Witamina B12 – 178,00 pg/ml. Co to znaczy? To dobry wynik dla diabetyka czy może zły? Niestety, nie jest to wynik dobry (poziom witaminy B12 nie powinien być niższy niż 200,00 pg/ml).U osób stosujących metforminy może wystąpić zaburzenie wchłaniania witaminy B12, co sprzyja obniżeniu jej stężenia w organizmie. Jaką rolę spełnia ta witamina?

Pomaga w:

  • prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, a zatem zapobiega niedokrwistości
  • utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych
  • prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
  • utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny
  • prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Wbrew pozorom witamina pełni ważne role w naszym organizmie. Wpływa na wzrost, zwiększa apetyt u dzieci, potęguje energię, uspokaja i poprawia koncentrację i pamięć. Objawy związane z niedoborem witaminy B12 mogą wystąpić nawet po pięciu latach od chwili zużycia przez organizm zapasów tej witaminy.

Gdy brakuje B12

Deficyt witaminy B12 spowodowany jest nie tylko przez długoletnie przyjmowanie leków przeciwcukrzycowych ale także wskutek diety ubogiej w ryby, wątróbkę, sery, spożywaniu nadmiernej ilości alkoholu Może też być następstwem niewłaściwego procesu przyswajania witaminy lub jej wypłukiwaniem. Dotyczy to głównie osób starszych.

Jakie są objawy niedoboru witaminy B12?


...
... pełny artykuł jest na 18 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.