Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
CZY WIESZ ŻE:
Piwo od czasu do czasu

Lekarze uważają, że kobiety mogą sobie pozwolić na szklankę (200-250 ml) piwa dziennie, a mężczyźni na wypicie małego piwa (ok. 330 ml). Większe ilości pite systematycznie szkodzą i mogą doprowadzić do uzależnienia. Najłatwiej uzależniają się od alkoholu kobiety i młodzi ludzie do 25. roku życia. Większa ilość piwa, działając moczopędnie, wypłukuje z organizmu pierwiastki i sole mineralne, m.in. wapń. Napój ten jest niewskazany dla osób chorych na serce, cierpiących na nadciśnienie tętnicze i schorzenia trzustki. Także pacjenci przyjmujący systematycznie leki stosowane w chorobach przewlekłych powinni skonsultować z lekarzem, czy mogą sobie pozwolić od czasu do czasu na szklankę tego napoju.

Pomaga przy anem

Arbuz jest bardzo cennym owocem. Teraz jest tani i bardzo smaczny. Warto wiedzieć, że arbuz działa moczopędnie, jest skuteczny w leczeniu obrzęków spowodowanych zaburzeniami pracy serca i nerek. Pomaga przy anemii, nadciśnieniu i schorzeniach reumatycznych. Arbuz oczyszcza organizm z toksyn, pomaga schudnąć. Miąższ i sok z arbuza zaleca się podawać chorym w stanach podgorączkowych. Można jeść arbuza albo pić sam sok. Miąższ przepuścić przez sokowirówkę. Sok przecedzić przez gazę lub przez gęste sito. Pić po pół szklanki soku dwa razy dziennie. Łagodzi on gorączkę, ma własności uspakajające, wzmaga apetyt, pomaga w niestrawnościach. Wartość energetyczna: 100g arbuza - 24 kcal i 102kJ.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.