Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
AKTUALNOŚCI


Jak leczyć hipoglikemię i jej groźne powikłania


Prezes ZG PSD Anna Śliwińska oraz docent Agnieszka Szypowska, konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie diabetologii, uczestniczyły w spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia, które odbyło się 28 lutego br.PSD wystąpiło do MZ z prośbą o spotkanie, aby omówić aktualne problemy osób chorych na cukrzycę w Polsce, zwłaszcza kwestię refundacji nowoczesnych leków, leczenia stopy cukrzycowej oraz standardów opieki diabetologicznej.

Ze strony MZ w spotkaniu wzięli udział Maciej Binkowski, doradca Ministra oraz Dariusz Poznański, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego. Liczne obowiązki nie pozwoliły Ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu w osobistym uczestnictwie w spotkaniu. Podczas spotkania najszerzej omówiono ograniczony dostęp do nowoczesnego leczenia dla osób z cukrzycą typu 2.

Kluczową rolę (poza żywieniem i aktywnością fizyczną) w leczeniu cukrzycy pełni insulinoterapia. O ile w cukrzycy typu 1. ta kwestia wydaje się być zabezpieczona i odpowiada światowym standardom, tak w przypadku cukrzycy typu 2. wciąż leczymy się niezgodnie ze standardami. Mamy owszem dostępne insuliny ludzkie (tzw. insuliny NPH), jednak są to już przestarzałe technologie,  średnio działające. Obarczają pacjenta większym ryzykiem powikłań jakim jest hipoglikemia. Według dzisiejszego schematu, kiedy ta hipoglikemia już się pojawi – wtedy pacjent może skorzystać z tzw. analogów długodziałających. Żeby zapobiec kolejnym epizodom groźnego niedocukrzenia.


...
... pełny artykuł jest na 2 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.