Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPECJALISTA RADZI


Jak wybrać optymalny glukometr?


Trudno przecenić rolę samokontroli w leczeniu cukrzycy. Można powiedzieć, że bez samokontroli nie ma możliwości prawidłowego leczenia cukrzycy.


Prawidłowa i regularna samokontrola powoduje dużo lepsze zrozumienie choroby. Podstawowym narzędziem samokontroli jest glukometr. Warto się więc zastanowić przy jego wyborze, aby później korzystać z urządzania ułatwiającego nam codzienne życie.

Dokładność

Glukometry dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać międzynarodowe standardy. Na opakowaniu powinien znajdować się znak „CE” (Conformité Européenne) – tak oznakowany produkt spełnia wymagania wszystkich odnoszących się do niego dyrektyw.

Wielkość/kształt

Część nowo pojawiających się glukometrów kusi nowoczesnym wzornictwem i wyszukanym kształtem. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę użytkowania. Zbyt mały glukometr może być wyjątkowo niewygodny w użyciu. Urządzenie powinno przede wszystkim pewnie leżeć w dłoni. Część producentów zdecydowała się na kształt maksymalnie ergonomiczny, najlepiej dopasowany do kształtu dłoni (np. glukometr ABRA lub glukometr Diagnostic Gold System). Zawsze warto się zastanowić, czy zależy nam bardziej na atrakcyjnym wzornictwie (szczególnie dla bardzo młodych użytkowników), czy postawić jednak na wygodę użytkowania.

Czytelność ekranu

Ekran powinien być na tyle duży i wyraźny, aby użytkownik mógł bez problemu odczytać wynik pomiaru.

Gwarancja


...
... pełny artykuł jest na 11 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.