Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 25 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
BIBLIOTECZKA DIABETYKA


Książki

Cukrzyca. Jak z nią żyć. Poradnik pacjenta

Autorka: Dorota Drozd Wydawnictwo: RM

Czym jest cukrzyca? Jak wygląda życie diabetyka? Kiedy mierzyć poziom cukru?

Jakie insuliny są dostępne na polskim rynku? Na te i wiele innych pytań odpowiada doświadczona edukatorka i pielęgniarka diabetologiczna. Jeśli u Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich zdiagnozowano cukrzycę, ta książka pomoże Ci oswoić chorobę i nauczy Cię, jak z nią żyć na co dzień: pracować, uprawiać hobby, podróżować. Wystarczy bowiem zdobyć dostateczną wiedzę o cukrzycy, aby zapewnić sobie odpowiednią samoopiekę i cieszyć się niezależnością. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi porady profesjonalnego personelu medycznego.

Z tego poradnika dowiesz się m.in.:

  • na czym polega samokontrola w cukrzycy,
  • jaki wybrać system do pomiaru glikemii,
  • jak wyliczyć wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe,
  • w jaki sposób wstrzykiwać insulinę,
  • jakich potraw unikać,
  • jakie prawa i obowiązki ma diabetyk.

Poznasz także niekonwencjonalne metody wspomagające leczenie chorób przewlekłych. W książce znajdziesz również przykładowy tygodniowy jadłospis diabetyka.

Książkę wydało Wydawnictwo RM

(www.rm.com.pl)

Bieg do gwiazd

Autorka: Dominika Smoleń Wydawnictwo: Szara Godzina

„Bieg do gwiazd”

Dominiki Smoleń - to wstrząsająca historia o dziewczynie, która uczy się żyć na nowo. Historia, obok której nie można przejść obojętnie. To lektura nie tylko dla osób z cukrzycą, nie tylko dla tych, którzy dopiero co dowiedzieli się, że choroba zmieni ich dotychczasowe życie. Niekorzystna diagnoza to nie zawsze przysłowiowy koniec świata, chociaż prawie każdy z nas tak to odbiera. Niekorzystna diagnoza to nie wyrok, to konieczność podjęcia walki i ogłoszenie zwycięstwa. Lektura książki z pewnością doda wiary, otuchy i nadziei, że mimo zmagania się z chorobą możemy realizować swoje marzenia.

Ada była pewna, że usłyszała wyrok śmierci. Bez wsparcia rodziców i przyjaciół coraz bardziej zamykała się w sobie, popadając w depresję. Po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego dostała list od babci, który diametralnie zmienił jej nastawienie do rzeczywistości. Zapragnęła stać się normalną nastolatką, nawet jeśli oznaczałoby to walkę z własnymi słabościami.

Nigdy nie wiadomo, jak wiele czasu każdy z nas ma jeszcze przed sobą. Kto powinien decydować o tym, kiedy to wszystko ma się skończyć? Przypadek? My sami? Czasu nie da się zatrzymać. Trzeba pamiętać o tym, że każda sekunda może być naszą ostatnią. Najwidoczniej większość osób tego nie rozumiała. Choroba otworzyła mi oczy, chociaż byłam jeszcze dzieckiem. Całkowicie zdjęła klapki z moich powiek. Już nigdy nie będę w stanie żyć tak, jak przedtem.

Książka dostępna w dobrych księgarniach i w sklepach internetowych, np. TU

Ciasta i desery dla Diabetyków


...
... pełny artykuł jest na 25 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.