Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 27 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
DLA ZDROWIA I PRZYJEMNOŚCI


Po zdrowie na dwóch kółkach


Wiosna zachęca nas do zwiększenia aktywności fizycznej, pozbycia się zbędnych kilogramów i odmłodzenia sylwetki. Znakomicie może w tym pomóc jazda na rowerze.Rowerowe przejażdżki w ramach rekreacji lekarze polecają wszystkim, niezależnie od wieku. Dosiadać roweru mogą osoby po zawałach i wylewach, z otyłością i nadciśnieniem tętniczym, czy znerwicowane i zestresowane. Medycznych przeciwwskazań do jazdy jest niewiele. Z roweru powinny raczej zrezygnować osoby z poważnymi zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa i dużych stawów, trudną do korekcji wadą wzroku, chorobami infekcyjnymi, w zaawansowanej ciąży oraz w razie kłopotów z błędnikiem.

Po mieście i na wycieczki

Nie trzeba od razu uprawiać jazdy po trudnym, górzystym czy piaszczystym terenie. Wystarczy zacząć regularnie wypuszczać się w weekendy na wycieczki po okolicy. Poza tym rower świetnie zastępuje wszystkie środki transportu miejskiego i pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas. Nie zużywa się benzyny, nie stoi w korkach, zapomina się o tłoku w autobusie. Dodatkowym atutem jazdy na rowerze jest to, że poprawia wydolność organizmu i ułatwia pozbycie się zbędnych kilogramów. Organizm jest bardziej dotleniony, a w związku z tym sprawniej funkcjonuje. Dzięki wydzielaniu się endorfin (hormonów szczęścia) samopoczucie ulega poprawie, a wysiłek nie jest zbyt odczuwalny. Jazda na rowerze - jak każda forma aktywności fizycznej - to doskonałe antidotum na stres.

Jaki wybrać?


...
... pełny artykuł jest na 27 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.