Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Pod wstrząsem: terapia na alzheimera


Nowatorskie urządzenie wysyłające do mózgu elektryczne impulsy może dać nadzieje na leczenie osób dotkniętych choroba Alzheimera. Wynalazek monitoruje prace mózgu w zakresie zapamiętywania wyrazów. Jeśli wykrywa, że pacjent ma z tym zadaniem problem, urządzenie wysyła impuls elektryczny do właściwych neuronów w płacie skroniowym, co poprawia ich prace, a tym samym pamięć. Pierwsze eksperymenty przeprowadzono na 25 pacjentach, u których stymulacja mózgu poprawiła pamięć aż o 15 procent. To dobra wiadomość dla chorych na alzheimera, gdyż od piętnastu lat nie udało się stworzyć terapii, która byłaby równie skuteczna. Czekamy więc, aż wynalazek będzie dostępny dla chorych.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.