Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Serce nie lubi chłoduWiększość ataków serca u osób z nadciśnieniem zdarza się, gdy jest zimno - poinformowali naukowcy na konferencji Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Monachium. Badanie trwało dwa lata i przeprowadzone zostało przez naukowców z francuskiego Uniwersytetu Burgundii.

Uczeni przeanalizowali dane na temat 748 osób, które przywożono do okolicznych szpitali z objawami ataku serca. Blisko połowa z nich cierpiała na nadciśnienie. Okazało się, że ataków serca jest dwa razy więcej, kiedy temperatura powietrza wynosi mniej niż 4oC. Dotyczy to jednak wyłącznie osób z nadciśnieniem.

Analizy wykazały, że częstość ataków serca wśród osób z nadciśnieniem wzrasta, kiedy temperatura spada gwałtownie o co najmniej 4 stopnie Celsjusza. Przeprowadzone przez francuskich naukowców badanie jest pierwszą w historii próbą wykazania statystycznego związku pomiędzy temperatura powietrza a częstością ataków serca.

Same wyniki nie są jednak wielkim zaskoczeniem. Wiadomo, że zimno zwęża naczynia krwionośne, co utrudnia przepływ krwi. Kiedy naczynia krwionośne się zwężają, rośnie ciśnienie, co jest szczególnie niebezpieczne u osób, które i tak mają je wysokie.

„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.