Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 8 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
WAKACJE DIABETYKA


Słoneczne kąpiele z rozsądkiem


Nie od dziś wiadomo, że nadmierne korzystanie ze słońca zakończyć może się tragicznie. Oparzenia słoneczne bywają przyczyną zachorowania na choroby nowotworowe skóry, w tym czerniaka.Dotyczy to także osób korzystających regularnie z solariów. Wszystkiemu winne jest promieniowanie UV, które odpowiada za oparzenia słoneczne. Im wyżej jest słońce, tym silniejsze promieniowanie.

Jak długo na słońcu?

Nasza skóra różnie reaguje na promienie słoneczne. U albinosów nawet kilkunastominutowy pobyt na słońcu może spowodować zaczerwienienie. Osoby o jasnej skórze powinny korzystać z kąpieli słonecznych z umiarem. Szatyni i bruneci są mniej uczuleni na słońce. Mogą na nim przebywać nieco dłużej bez ryzyka oparzenia. Im ciemniejsza (brązowa, oliwkowa) skóra, tym mniejsze jest ryzyko słonecznych powikłań.

Gdy przesadzimy ze słoneczną kąpielą ...


...
... pełny artykuł jest na 8 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.