Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
ZRZUĆ WAGĘ


Cukrzyca i nadwaga to złe połączenie, ale nieskutecznie odchudzanie może być jeszcze groźniejsze – ostrzegają specjaliści.

Jak wynika z badań prezentowanych w Lizbonie na 86. Kongresie Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego (EAS) 2018, wahania masy ciała mogą być śmiertelnie niebezpieczne, m.in. dla chorych na cukrzycę, ponieważ znacząco zwiększają ryzyko zawału mięśnia sercowego i udaru mózgu.

Większość pacjentów z cukrzycą typu II (a także z nadciśnieniem tętniczym czy miażdżycą), ma nadwagę lub cierpi na otyłość. Lekarze zalecają im utratę zbędnych kilogramów jako istotną część terapii. Wiele osób podejmuje wyzwanie, przechodzi na dietę i rzeczywiście chudnie. Niestety, nie na długo. Okazuje się, że ok. 75 proc. odchudzających się szybko wraca do punktu wyjścia, a nawet odzyskuje utracone kilogramy z nawiązką.

Z badań wynika, że osoby z największymi wahaniami wagi były w sumie o 59 proc. bardziej narażone na powikłania sercowo-naczyniowe niż pacjenci o stabilnej wadze, przy czym ryzyko zawału serca rosło u nich aż o 99 proc., a ryzyko udaru mózgu o 92 proc.(Źródło: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.