Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Co powiedzieć kolegom,


... którzy mogą dowcipkować na temat cukrzycy. Przyznać się do choroby w nowej szkole, w nowej klasie? I jak to zrobić? Katarzyna Gajewska, psycholożka sama dotknięta cukrzycą, w przystępny sposób radzi jaki wybrać wariant postępowania.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę przygotowała broszurkę jej autorstwa zatytułowaną „Mam cukrzycę. Idę do nowej szkoły. Czy i jak powiedzieć o cukrzycy koleżankom i kolegom z nowej klasy?” To szczególny poradnik. Ma pomóc najmłodszym w tych dylematach. Radzi jak to zrobić, aby nie narazić się na wyśmiewanie. Dzieci potrafią być okrutne, często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji takiego postępowania, nie zawsze znajdują w sobie empatię.

Dlatego nastolatki z cukrzycą zastanawiają się: czy powiedzieć kolegom z klasy o swojej chorobie, czy nie zostaną wyśmiani. Z drugiej strony zatajenie informacji o chorobie i stanach jej towarzyszących może w przypadku hipoglikemii spotkać się z obojętnością, z brakiem zorganizowania pomocy. Broszurka w przystępny sposób radzi jak postąpić.

Broszurę można pobrać w Internecie na stronie: www.diabetycy.eu
 (anka)
„PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.