Strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
Insuliny tak samo - paski różnie


Od 1 marca obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Nie zmieniły się ceny insulin. Za paski odpłatność dla diabetyków uprawnionych do zakupów na ryczałt zmieniła się nieznacznie.


Fot. A. Karnowski


Kolejny, publikowany co dwa miesiące wykaz leków refundowanych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (dostępnych na receptę), częściowo dofinansowanych z NFZ, zawiera 492 produkty, do których pacjenci dopłacają mniej (od 86,56 zł do jednego grosza), a 300 produktów, za które będą zmuszeni zapłacić więcej (od 1 gr do 70,31 zł).

Najczęściej jednak zmiany sięgają od kilku groszy do kilku złotych.

Poszerzono dostępność leczenia lekami stosowanymi w ramach programów lekowych i chemioterapii.

Na liście znalazł się, w ramach chemioterapii, m.in. nowy lek zawierający lipegfilgrastim oraz lek zawierający ludzki inhibitor C1 esterazy.

Nie zmieniła się odpłatność za insuliny dostępne na ryczałt. Obniżono natomiast ceny kilku leków doustnych. Najwięcej, ale zaledwie o 1,14 zł, Metformax, stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2, zwłaszcza u pacjentów z nadwagą.


...
... pełny artykuł jest na 5 stronie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w wersji PDF
SPIS TREŚCI

* - artykuł pełny
O nas/Prenumerata/Reklama/Kontakt

Copyright © 2013-2016 www.lekmedia.pl www.diabetycy24.pl www.cukrzyca-vademecum.pl

*


Rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.magazynpen.com.pl jest dozwolone wyłącznie za zgodą właściciela portalu.